Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Certyfikat Aktywności Lokalnej (CAL) na lata 2022- 2026

Certyfikat Aktywności Lokalnej (CAL) na lata 2022- 2026

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w dn. 29.03.2022 r. podczas 38 Sesji Rady Miasta Mława otrzymał z rąk Pani Grażyny Gnatowskiej Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL) Certyfikat Jakości Centrum Aktywności Lokalnej na lata 2022- 2026.

 

                Certyfikat Jakości CAL jest dokumentem wyróżniającym pracę instytucji pomocy i integracji społecznej w zakresie organizowania społeczności lokalnej (OSL). Certyfikat podkreśla sposób działania instytucji w środowisku lokalnym i oznacza wolę przyjęcia przez dany podmiot misji społecznościowej, polegającej na formułowaniu i realizacji programu w oparciu o bezpośrednie doświadczenia i zaangażowanie mieszkańców. Wskazuje na świadomie prowadzoną pracę, która włącza działania instytucji w długofalowy proces rozwoju społeczności lokalnej, umożliwiający mieszkańcom osiąganie coraz wyższej jakości życia oraz zwiększający szanse ich rozwoju osobistego, grupowego i społecznego. CAL oznacza dążenie instytucji do stosowania i rozwijania edukacyjnych strategii, metod i narzędzi, zmierzających do odkrywania potencjału społeczności lokalnej poprzez budowanie sieci współpracy pomiędzy instytucjami, organizacjami, przedsiębiorstwami i mieszkańcami oraz mobilizowanie istotnych dla niej wartości tradycji i kultury współczesnej. CAL akcentuje w działaniach instytucji znaczenie godności, solidarności i współpracy społecznej, akceptację różnorodności światopoglądowej oraz wolę włączenia obywateli w podejmowanie decyzji ich dotyczących. Praktycznym wymiarem realizacji misji społecznościowej CAL jest wdrożenie przez instytucję metodycznie uporządkowanego modelu pracy w społeczności lokalnej.

 

Dziękujemy za wyróżnienie i będziemy dążyć do dalszego rozwoju w kierunku organizowania społeczności lokalnych oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Data dodania: 2022-03-30 12:01:56
Data edycji: 2024-01-09 15:09:46
Ilość wyświetleń: 2572

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej