Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

„Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!”

„Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!”

W dniu 8 października 2021r. odbyło się spotkanie z seniorami z Klubu „Złota Jesień” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. 

 

Miasto Mława zostało partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mądre leczenie to szybszy powrót zdrowia” organizowanej przez PASMI – Polski Związek Producentów Leków bez Recepty
we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO – Głosem Seniora pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

 

Akcja pod hasłem „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia” ma na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu  i nie nadużywaniu leków.  Od wielu lat borykamy się w Polsce z problemem polipragmazji -  nadużywaniem i niewłaściwą ordynacją leków, która może powodować ciężkie powikłania terapeutyczne.

 

W ramach spotkania seniorom zostały przekazane pojemniki na dzienną dawkę leków oraz bloczki z karteczkami dot. Wykazu Przyjmowanych Produktów przygotowanych przez PASMI, które pozwolą pacjentom spisywać regularnie listę przyjmowanych produktów, zarówno leków, jak i suplementów diety czy też wyrobów medycznych.

Data dodania: 2021-10-13 10:23:12
Data edycji: 2021-10-13 10:24:08
Ilość wyświetleń: 2348

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej