Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wolontariat

Wolontariat w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej działa od 2005 r.

 

W dniu 07.11.2006 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie przystąpił do uczestnictwa w projekcie „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”, którego liderem było Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.

 

Decyzja o udziale w projekcie przede wszystkim była podyktowana poszerzeniem pozamaterialnych form pomocy świadczonej przez Ośrodek w celu stworzenia warunków do włączenia Wolontariatu w działalność MOPS. Stworzenie wolontariatu w naszym Ośrodku niewątpliwie umożliwiło tworzenie „lokalnej sieci” więzi międzyludzkich oraz zaktywizowało społeczność lokalną.

 

Od listopada 2006r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie rozpoczął rekrutację wolontariuszy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Mławie. Na tą okoliczność zespół powołany do uczestnictwa w szkoleniu oraz do realizacji projektu „Wolontariat w OPS” na spotkaniu ze studentami przedstawiał prezentację multimedialna dotycząca realizowanych projektów w Ośrodku. Na spotkaniu każdy z uczestników otrzymał ulotki informujące o realizowanych programach, zawierające najistotniejsze kwestie dotyczące wolontariatu oraz informacje możliwości kontaktu z tut. Ośrodkiem. Po spotkaniu ze studentami wyodrębniła się grupa wolontariuszy z którymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podpisał pierwsze umowy na pracę wolontariacką.

 

Wolontariat w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej działa do dnia dzisiejszego skupiając wśród wolontariuszy osoby z różnych grup wiekowych (seniorzy, uczniowie) oraz z różnych grup środowiskowych (niepełnosprawni, aktywni zawodowo, bierni zawodowo). Ze wszystkimi Wolontariuszami podpisywane są umowy wolontariacie, a Wolontariusze biorą czynny udział w licznych projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także w wydarzeniach organizowanych przez współpracujące z Ośrodkiem  Instytucje i Stowarzyszenia.

Data dodania: 2021-02-03 09:29:17
Data edycji: 2021-02-23 09:50:47
Ilość wyświetleń: 3904

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej