Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

KORPUS WSPARCIA SENIORÓW

        Od listopada 2020 r. do końca grudnia 2021 r. w Centrum Usług Spolecznych realizowany był program „Wspieraj Seniora” dofinansowany z Funduszu Solidarnościowego. Ogólnie w programie wzięło udział w 2020 roku 12 osób, a w roku 2021 wzięło udział 21 osób potrzebujących wsparcia w formie zrobienia zakupów, wykupienia leków bądź załatwienia drobnych spraw urzędowych w różnym wieku.

 

         Od kwietnia 2022 r. Centrum Usług Społecznych w Mławie realizuje program „Korpus Wsparcia Seniorów”.
Osobom powyżej 65 roku, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z bliskimi, którzy nie są w stanie zapewnić  im wystarczającego wsparcia. Udzielana jest pomoc w formie zrobienia zakupów pierwszej potrzeby: artykułów spożywczych, środków higieny, wykupienia leków, dostarczenia ciepłego posiłku, załatwienia spraw urzędowych itp. Z programu „Korpus Wsparcia Seniorów”  korzysta 12 osób. Średnio co miesiąc jest około 20 zgłoszeń. 

 

 

 

Informacja

 

            W związku z ogłoszonym programem "Korpus Wsparcia Seniora" na 2023 r. informuję: Gmina przystępując do realizacji programu przyjmuje uchwałą program osłonowy na podstawie art.17 ust.2 pkt.4 ustawy o pomocy społecznej.

 

             Zwracamy się do mieszkańców miasta Mława o podjęcie współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ramach realizacji programu "Korpus Wsparcia Seniora" na 2023 r. w formie wolontariatu skierowanego do osób powyżej 65 r. życia.

 

          Po uchwaleniu programu osłonowego przez Gminę dalsza współpraca z wolontariuszami pozwoli na wzmocnienie integracji społecznej oraz na wypracowanie współpracy w ramach partnerstwa lokalnego.

 

            Osoby zainteresowane udzielenia powyższej formy wsparcia proszone są o kontakt z  Centrum Usług Społecznych w Mławie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00 tel. 23 654 35 60

 

 

 

 

Data dodania: 2022-06-28 14:58:48
Data edycji: 2024-01-10 15:28:29
Ilość wyświetleń: 1793

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej