Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

230. rocznica wybuchu powstania kościuszkowskiego

230. rocznica wybuchu powstania kościuszkowskiego

Mławianie uczczą 230. rocznicę wybuchu powstania kościuszkowskiego. W planach obchodów przewidziano uroczystość przy kopcu przy ul. Kościelnej w piątek 22 marca 2024 r. oraz prelekcje historyczne w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej nazajutrz.

Za oficjalną datę rozpoczęcia powstania kościuszkowskiego przyjmuje się 24 marca 1794 r., kiedy to Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej Tadeusz Kościuszko złożył w Krakowie ślubowanie. Tegoroczne główne obchody rocznicowe w Mławie zaplanowano na piątek 22 marca. Tego dnia o godz. 12:00 spotkamy się przy kopcu Tadeusza Kościuszki przy ul. Kościelnej, by przypomnieć sobie dramatyczne wydarzenia sprzed 230 lat, pomodlić się za powstańców i ojczyznę oraz wysłuchać programu przygotowanego przez młodzież Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie.

Nazajutrz, w sobotę 23 marca, o godz. 13:00 Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zaprasza do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie na prelekcje historyczne poświęcone 230. rocznicy wybuchu insurekcji kościuszkowskiej. Swoje referaty wygłoszą mgr Michał Nowakowski i dr Leszek Arent.

Serdecznie zapraszamy w imieniu burmistrza Sławomira Kowalewskiego oraz współorganizatorów.

Data dodania: 2024-03-20 10:00:38
Data edycji: 2024-03-20 10:01:37
Ilość wyświetleń: 41

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej