Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

PROGRAM OSŁONOWY ,,KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” DLA MIASTA MŁAWA NA ROK 2023

OGŁOSZENIE

 

Centrum Usług Społecznych w Mławie informuje, że od dnia 04.07.2023 do 20.07.2023 r. zostaje otwarty nabór osób do udziału w realizacji Programu Osłonowego  "Korpus Wsparcia Seniorów" dla Miasta Mława na rok 2023 moduł II

tj. realizacja usług opiekuńczych poprzez dostęp do tzw. opieki na odległość mającej na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych. To opaski bezpieczeństwa dla seniorów.

Termin rozstrzygnięcia naboru tj. zakwalifikowanie uczestników do modułu II nastąpi do 28.07.2023 r.

 

Wszelkie informacje oraz dokumenty do złożenia w Centrum Usług Społecznych w Mławie znajdują się w zakładce DRUKI DO POBRANIA

oraz są dostępne w siedzibie Centrum ul. Lelewela 7 06-500 Mława tel. 23 654 35 60.

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do realizacji Programu Osłonowego „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” dla Miasta Mława na rok 2023.

 

Program Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2023 jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawiają przed Polską zachodzące procesy demograficzne. Jest także elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia.


Program składa się z dwóch części, tzw. modułów:

  • Moduł I – angażujący do jego realizacji wolontariuszy, w tym również działaczy środowisk młodzieżowych i obywatelskich, świadczących codzienną pomoc osobom potrzebującym wsparcia.
  • Moduł II – wspierający gminy w realizacji usług opiekuńczych poprzez dostęp do tzw. opieki na odległość mającej na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych. To opaski bezpieczeństwa dla seniorów.

 

Dzięki realizacji programu świadczone seniorom wsparcie oraz działania podejmowane przez Miasto Mława będą przebiegały sprawniej a seniorzy uzyskają pomoc m.in. w czynnościach dnia codziennego.

 

Program finansowany będzie ze środków pochodzących z dotacji celowej budżetu państwa na podstawie art. 115 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej.

 

Druki do pobrania

Data dodania: 2023-07-04 09:01:27
Data edycji: 2024-06-04 10:14:26
Ilość wyświetleń: 957

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej